środa, 22 grudnia 2010

Czwarte spotkanie - 12 grudzień 2010

Czwarte spotkanie naszego Ogniska rozpoczęło się od wspólnotowej Eucharystii.
Podczas homilii o. Mieczysław powiedział, że przychodzimy ne te spotkania oraz na Eucharystię po siłę i moc, a także światło na dalszą drogę naszego życia.
Zwrócił także naszą uwagę na fakt, że łatwiej jest uleczyć choroby fizyczne, niż duchowe. Nasi małżonkowie, którzy odchodzą, nie szukając ratunku i uzdrowienia dla swojego małżeństwa mają chorą duszę. Zranienia, które doprowadzają do rozłamów w małżeństwach tak trudno uzdrowić, ponieważ potrzebna jest do tego wola dwóch osób.
Bóg daje łaskę, ale nie zmusi nikogo do dobrego postępowania, do właściwych wyborów. Nie zawsze jest tak, jak sobie wyobrażaliśmy, bardzo często nasze życie układa się zupełnie inaczej niż my to sobie zaplanowaliśmy. Należy jednak zawierzyć wszystko Jezusowi.
Mówią nam o tym słowa z drugiego czytania z tego dnia:


Jk 5,7-10

"7 Trwajcie więc cierpliwie, bracia, aż do przyjścia Pana. Oto rolnik czeka wytrwale na cenny plon ziemi, dopóki nie spadnie deszcz wczesny i późny. 8 Tak i wy bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie.
9 Nie uskarżajcie się, bracia, jeden na drugiego, byście nie popadli pod sąd. Oto sędzia stoi przed drzwiami. 10 Za przykład wytrwałości i cierpliwości weźcie, bracia, proroków, którzy przemawiali w imię Pańskie."


Po Mszy św. udaliśmy się na spotkanie, każdy miał możliwość podzielenia się z innymi swoją historią, tym co aktualnie przeżywa.
Uznaliśmy, że potrzebujemy stałej współpracy z psychologiem oraz prawnikiem.

Na zakończenie podzieliliśmy się opłatkiem.

Umówiliśmy się na następne spotkanie, które odbędzie się 9 stycznia.